اخذ مدرک کاردانی تکنسین سلامت دهان

فروش مدرک رشته کاردانی تکنسین سلامت دهان و دندان از سامانه اخذ مدرک تحصیلی قانونی امکان پذیر است. اگر وقت برای ادامه تحصیل را ندارید بنا بر هر دلیلی از تحصیل در رشته کاردانی تکنسین سلامت دهان و دندان باز مانده اید، می توانید مدرک کاردانی تکنسین سلامت دهان و دندان را خریداری نمایید. کاملاً معتبر با استعلام اصل دانشنامه و ریز نمرات با ترجمه رسمی رایگان و تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری.

درباره کاردانی تکنسین سلامت دهان

پوسیدگی دندان ها و بیماری های پریودنتال شایع ترین بیماری های بشر بوده و شیوع این بیماری ها در ایران نسبت به دیگر کشورها از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

سازمان جهانی بهداشت برای برنامه سلامت دهان و دندان در سال ۲۰۲۰ اهدافی را در ۱۷ زمینه مرتبط با سلامت دهان تعریف و تعیین میزان بهبود شاخص های آن حیطه را با توجه به توانمندی ها منابع نیروی انسانی وضعیت موجود به خود کشورها واگذار نمود. و از آنان خواست تا برنامه ریزی های لازم را برای ارتقاء سطح سلامت دهان جامعه خود انجام دهند.

از سوی دیگر ابلاغ سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور در سال ۱۳۸۴ همه دست اندرکاران را مکلف نمود تا برای دستیابی به جامعه برخوردار از سلامت و رفاه و به دور از تبعیض در سال ۱۴۰۴ تمامی اقدامات لازم را به عمل آورند.
سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۰۸ میلادی در گزارش خود روی آوردن و احیای مجدد سیستم خدمات بهداشتی اولیه را مورد تاکید دوباره قرار داد دولت ها خواست تا سیستم ‏ ‏phc را فعال نمایند. در این سیستم که در ایران و طراحی پزشک خانواده شکل جدیدی به خود گرفته است.

پیشگیری از بروز بیماری جایگاه ارزشمندی را دارد همچنین بر اساس سیاستهای کلی برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بند ۸ به افزایش سلامت روحی و جسمی دانش آموزان و همچنین در بند ۲.۱۹ به ارتقاء شاخص‌های جسمی و دربند ۵.۱۹ به کاهش سهم مردم از هزینه های سلامت می پردازد.

در شرح مواد اجرایی نمودن این بند در ماده ۳۴ این قانون دولت را به سوی تربیت تامین و پایداری نیروهای انسانی متخصص در همه زمینه ها ملزم می نماید‌. در همین ماده وزارت بهداشت را به توجه به نیازهای آموزشی مناسب با راهبرد پزشک خانواده. نظام ارجاع و سطح بندی خدمات موظف می‌کند.

بالاخره اینکه سند سیاست های کلی سلامت در فروردین ۱۳۹۳ از دو ای مقام معظم رهبری ابلاغ و دولت مکلف به ارتقاء شاخص های سلامت برای دستیابی به جایگاه اول در منطقه جنوب غربی آسیا شده است.
همه موارد فوق تأکید بر آن دارد که قبل از پرداختن به درمان بیماری های دهان که بیش از ۹۰ درصد آنها قابل پیشگیری هستند. باید به رویکرد سالم نگه داشتن دندان ها و بافتهای نگهدارنده آنها پرداخت و منطقی نیست.

پیشگیری از بروز بیماری را سبک انگاشته و پس از آن با کاهش کیفیت زندگی جامعه و صرف هزینه‌های سنگین به تربیت نیروی درمانگر بپردازیم و جامعه یا سازمان‌های بیمه گر بودجه های کلانی را برای درمان بیماری صرف نمایند. لذا رشته سلامت دهان با رویکرد پیشگیرانه در زمینه بهبود سلامت دهان جامعه در تاسیس و راه اندازی شد.

کاردانی تکنسین سلامت دهان و دندان
کاردانی تکنسین سلامت دهان و دندان

 

تعریف رشته کاردانی تکنسین سلامت دهان

رشته تکنسین سلامت دهان در مقطع کاردانی از جمله رشته‌های پیرا دندانپزشکی می باشد. که به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر جهت توسعه سطح آگاهی افراد جامعه در زمینه سلامت دهان پیشگیری از بروز بیماری های دهان و دندان جدید در تاسیس و راه اندازی می گردد.

بدیهی است تبصره ۳ قانون الحاق بهداشتکاران دهان و دندان مصوب ۱۳۶۶.۴.۲۷ رشته تکنسین سلامت دهان عنوان ای کاملاً مستقل از رشته بهداشت کار دهان و دندان بوده و از پذیرفته شدگان در این رشته به هیچ عنوان مشمول تعطیلات مندرج در قانون بهداشتکاران دهان و دندان اصلاحات و الحاقات پس از آن نخواهند بود.

مطابق با دستورالعمل پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی رشته های علوم پزشکی مصوب دویست و چهل و چهارمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی مورخ ۱۱ ۱۱ ۱۳۹۳ می باشد.

این دوره تربیت نیروهای آگاه به مسائل علمی روز توانمند مسئولیت پذیر و حساس به سلامت افراد و جامعه در حیطه سلامت دهان است که توانایی خود را در زمینه های توسعه فرهنگ سلامت دهان در جامعه و ارائه خدمات ارتقایی و پیشگیرانه با اولویت گروه‌های هدف در اختیار جامعه قرار دهند.

بدین منظور این نیرو به عنوان عضو مهم تیم سلامت دهان نقش اصلی را در خدمات پیشگیرانه بهداشت دهان ایفا می کند ارائه این نقش می تواند. در مراکز بهداشتی درمانی تیم پزشک خانواده مدرسه و مهدکودک مراکز تجمعات گروه‌های هدف به خصوص سالمندان و افراد کم تمام مراکز ارائه خدمات سلامت دهان و دیگر مراکز مرتبط باشد.

در تربیت این نیروها به توانمندی مورد نیاز برای کمک به دندانپزشک در ارائه خدمات به عنوان نقش فرعی آنان توجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.