فروش مدرک کاردانی رشته تکنولوژی رادیولوژی دهان و فک و صورت

رشته تکنولوژی رادیولوژی دهان و فک و صورت یک شاخه از علوم پایه دندانپزشکی است که با مطالعه و به کار بردن فناوری تصویربرداری با اشعه ایکس به تشخیص بیماری های دهان و فک می پردازد. با تولد این تکنولوژی بشر تا مانع اجزای صورت را بیشتر در معرض شناخت و بررسی قرار دهد. به عبارت دیگر رشته تکنولوژی رادیولوژی دهان فک و صورت نحوه تصویربرداری از اجزای مختلف فک و صورت را برای تشخیص دندانپزشکی آموزش میدهد. دانشجویان این رشته به پس از گذراندن دروس علوم پایه روز تخصصی تصویربرداری دندانپزشکی با دستگاه های تصویربرداری و نحوه کار آنها آشنا می شوند. بعد از ۲ سال می‌توانند به عنوان کاردان در بخشهای رادیولوژی دهان و فک و صورت شروع به کار کنند.

درباره رشته تکنولوژی رادیولوژی دهان و فک و صورت

تکنولوژی رادیولوژی دهان فک و صورت یک شاخه از علوم پایه دندانپزشکی است. رادیولوژی دهان و فک و صورت با استفاده از انواع فناوری های تصویربرداری از قسمت های مختلف فک و صورت بیمار طبق دستور دندانپزشک یا پزشک. معالجه داد نظارت متخصص رادیولوژی دهان فک و صورت فعالیت دارد. مطابق با دستورالعمل پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی رشته های علوم پزشکی مصوب ۲۰۴ جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی مورخ ۱۱ ۱۱ ۱۳۹۳.

تکنولوژی رادیولوژی دهان و فک و صورت
تکنولوژی رادیولوژی دهان و فک و صورت

خرید مدرک کاردانی رشته تکنولوژی رادیولوژی دهان و فک و صورت

رشته تکنولوژی رادیولوژی در مقاطع کاردانی و کارشناسی بیش از ۱۰۰ سال است که در دانشگاه‌های سراسر دنیا از جمله ایران تدریس می شود. متخصصی که در این رشته فارغ التحصیل می‌شوند مهارت و دانش لازم برای انجام رادیوگرافی از اندام ها و ارگان های بدن را کسب می کنند. در گذشته خدمات رادیولوژی دندان و ساختمان های صورت در مراکز رادیولوژی عمومی و توسط همین نیروها انجام می گرفت. با توجه به نیاز دندانپزشکان در سال ۱۳۶۸ اولین متخصص رادیولوژی فک و صورت از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. از آن زمان تا کنون تعداد فارغ التحصیلان این رشته که با دکترای دندانپزشکی وارد دوره تخصصی می‌شوند به بیش از ۳۰۰ نفر رسیده است با مراکز رادیولوژی فک و دهان و صورت به صورت مستقل از مراکز رادیولوژی عمومی شروع به فعالیت نموده اند. در حال حاضر در تربیت نیروی انسانی در مقطع کاردانی که تکنیک های رادیوگرافی دهان فک و صورت را در دانشکده‌های دندانپزشکی آموزش دیده باشد مد نظر متخصصان این رشته قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.